LG V10 Kılıf

LG’nin ekim ayının hemen başında tanıtımını gerçekleştirdiği LG V10 nihayet Türkiye’de de satışa sunuluyor.

lg-v10-kilif

V10 LG’nin geçtiğimiz ilkbaharda çıkardığı diğer amiral gemisi Android telefonu LG G4’e göre biraz daha üst sınıf olarak nitelendirebileceğimiz bir telefon. Buna rağmen LG’nin Android telefonlarında gördüğümüz o genel tasarım dilini LG V10’da da görüyoruz. Büyük ekranın etrafını yine ince bir çerçeve sarıyor, telefonun uzun kenarlarında herhangi bir giriş, çıkış, tuş, vs. bulunmuyor. Arkada yine Sihirli Tuşlar olarak adlandırılan güç ve ses tuşlarını görüyoruz.

LG V10’un 5.7 inç ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlükle 513 ppi piksel yoğunluğunu sunuyor. Karşımızda gayet keskin ve canlı renklere sahip, görsel açıdan üst deneyim sunacağı izlenimini veren bir ekran bulunuyor. Ekran parlaklığı da tatmin edici seviyede. LG G4’te gördüğümüz Quantum IPS teknolojisi V10’un ekranında da mevcut ve görsel deneyim bu teknoloji sayesinde daha da yukarı çıkıyor, ekran beklendiği gibi epey geniş görüş açıları sunuyor.

Çift ekran

LG V10, Samsung Galaxy Note Edge’in yan kavisli kenarındaki işlevin benzeri üst kısımda yer alan ikincil bir yardımcı ekran ile geliyor. Ancak Note Edge’in aksine V10’un ikinci ekranı ana panelden tamamen ayrı şekilde tasarlanmış. Bu ekranda inç başına 513 piksel sunan 160 x 1040 çözünürlüğe sahip 2.1-inç IPS ünitesi bulunuyor. Bu ekran telefonunuz uykudayken size bilgiler veriyor ve bazı uygulamalara oradan direk erişim sağlayabiliyorsunuz.

 

Çift ön kamera

İki olan tek şey ekran değil. LG V10 ayrıca, iki ön kameraya sahip. Bu kameralar ile 3D fotoğraf ve bazı fotoğraf hileleri yapılabiliyor. Ayrıca 120 derecelik selfie çekim ile selfie çubuğuna ihtiyacınız kalmayacak.

LG’nin V10’da vurgu yaptığı diğer noktalardan bir tanesi de gövdenin sağlamlığı. LG, telefonun esnek Dura Guard çerçevesi sayesinde telefonun yuvarlanması durumunda ekranın rahatlıkla korunabileceğini söylüyor. Çerçevesinde ise SAE sınıfı 316L paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor. Arkada ise Dura Skin kaplama kullanılmış. Yumuşak dokusuna rağmen çiziklere ve çentiklere karşı üst düzey koruma sağladığı belirtiliyor.

 

LG telefon modellerinin tamamında olduğu gibi LG V10 modelinde de cihaz ülkemize gelmeden tüm aksesuarları raflardaki yerini almış durumda.

İnce yapısı sayesinde birbirinde farklı LG V10 kılıfları telefon üzerinde LG G4 serisi LG modellerinden daha şık bir görünüm sergilemektedir.

Tüm LG modellerinde olduğu gibi V10 modelinde de öncelikli olarak desenli kılıf modelleri ile silikon kılıf modelleri ön plana çıkmaktadır. İnce çerçeveye sahip olması nedeniyle LG V10 modeline şeffaf silikon kılıf denemenizi tavsiye ederiz. Görüntüsünü gördüğünüzde bize hak vereceksiniz.

Tüm telefonlarda artık olmazsa olmaz hale gelen ekran koruyucular 5.3 Ekranı ile LG V10 için de tabiki unutulmadı. Kırılmaz ekran koruyucu ve jelatin ekran koruyucular ile telefonunuzu daha uzun ömürlü şekilde kullanabileceğinizi artık söylememize gerek yok sanırım. LG V10 modeli için üretilmiş olan tüm ekran koruyucu modelleri telefon aksesuarı üzerine yıldız hale gelen www.teleplus.com.tr adresinden en uygun fiyatlarla hatta LG V10 kılıf modellerinden birini aldığınız taktirde hediye olarak elde edebilirsiniz.